Vietnam

Vietnami reisid on põnev segu linna - ja rannapuhkusest. Budistlikud templid, moodsad kõrghooned, rikšad ja jalgrattad, naeratavad ja lahked kohalikud, kaunid rannad ja suurepärased võimalused veespordi harrastamiseks.   Vietnamile on oma jälje on jätnud nii Prantsuse koloniaalvalitsus kui USA sõjaline tegevus.
Loodus on tõeliselt vaheldusrikas, tänu troopiliselt niiskele kliimale on mägede ja orgude taimestik ülilopsakas. Mekongi jõgi on kohalik eluallikas, mille veed annavad elu tuhandetele riisipõldudele.
Vietnami hinnad on eestlase jaoks soodsad ning vähese rahaga saab soetada eksootilisi suveniire, riideid, luksuslikku siidi, kohalikku käsitööd, keraamikat, antiiki, maitseaineid ja palju muud. Siin leidub tuhandeid väikseid õmblustöökodasid, kust saab suhteliselt odava hinnaga rätseparõivaid tellida. Kohalikud õmblejad valmistavad soovitud ülikonna või õhtukleidi kiiresti ka joonistuse või foto järgi.
Vietnami köök pakub eksootilisi maitseelamusi. Siinsetes toitudes leidub põnevaid mõjutusi Hiinast, Taist ja Prantsusmaalt. Mereäärsetes kuurortides tasuks eelkõige nautida roogi värsketest mereandidest.

Ühe puhkusereisi jooksul võite kogeda nii suurlinna melu kui erakordset loodust : selle hooaja valikus on kombineeritud puhkus Saigon- Phan Thiet ja Saigon - Phu Quoc.

Vietnami lõunaosas paiknev riigi suurim saar Phu Quoc sobib hästi lõõgastavaks rannapuhkuseks. Aurinkomatkate hotellid paiknevad pika ja kauni liivaranna ääres. Päevad mööduvad siin päikese käes peesitades, jalutades ning kirkas merevees snorkeldades.
Troopilise saare vaatamisväärsustega on mugav tutvuda taksoga. Õhtuti tasub rannarestoranides päikeseloojangut nautides kohalikke mereande ning teisi vitenami köögi hõrgutisi proovida.
Saare pealinnas Duong Dongis leidub nii turgusid kui pisikesi kauplusi. Parimad sisseostuvõimalused on muidugi Vietnami pealinnas Saigonis, milleks linnapuhkuse päevadel ka võimalus on.

Sihtkoha plussid:
+ Phu Quoc sobib lõõgastavaks rannapuhkuseks
+ Kaunid liivarannad
+ Hotellid paiknevad otse rannas
+ Restoranide hõrgud mereannid

Saigon
Ookerkollane raekoda ja selle keerulise ornamendiga kellatorn näevad välja nagu Hotel de ville Provence`is. Katuseni ulatuvate sammastega villat on juba Londonis nähtud ja Hotel Majesticut Prantsuse Rivieras. Ning Notre-Dame`i katedraal oma telliskivipunasega sobib Normandiasse.

Tegelikult asuvad kõik neli hoonet Kagu Aasias, täpsemini Saigonis, mille ametlik nimetus aastast 1975 on Ho Chi Minh, kuid mida selle elanikud endiselt Saigoniks kutsuvad.Kuigi mõned kõrghooned ja Viet Congi kangelaste mälestusmärgid ei sobi kuigi hästi linnapilti, võib end Vietnami suuruselt teise linna keskuses tunda nagu Prantsuse koloniaallinnas sada aastat tagasi.

Ametiasutused ja kirikud, Ooperimaja ja suuremad hotellid on ehitanud Pariisi arhitektid. Ja tänagi sarnanevad Idamaade Pariisi bulvarid Seine`i kaldal kahisevate avarate alleedega. Suur osa elust keeb siin eukalüptide ja tamarindide õhuliste roheliste sirmide all. Tuhanded kokkupandavad toolid kutsuvad bulvaritele istuma.Khmeeri keeles tähendab Saigon kapokimetsa. Hiiglasuured kapokipuud ääristasid kord Saigoni jõge, mille kallastele on nüüd kinnitatud paatmajad ja restoranlaevad. Khmeerid olid 1000 aastat tagasi esimesed asunikud praegusel metropoli territooriumil. 17. sajandi lõpul tulid Hue maakonnast siia ka vietnamlased. Koos Hiina põgenikega segunesid siis kõik koos saigonlasteks - graatsiliseks, elujõuga täidetud inimesteks.19. sajandi algul võeti Saigonis enamasti sõbralikult vastu kristlikke misjonäre Prantsusmaalt, aimamata, et vagadele vendadele järgneb 1859. aastal kaheksa lahingulaeva Prantsuse sõduritega.
Lühikese ajaga vallutasid võõrad Vietnami lõunaosa ja kuulutasid Saigoni Prantsuse koloonia Cochinchina pealinnaks. Ühelt poolt hakkasid koloniaalisandad maad ekspluateerima, teiselt poolt tegid nad aga tänuväärset tööd, eriti Saigonis, kus nad soist pinnast kanalite abil kuivendasid ja kehva linnapilti Pariisi laadis rikastasid. Pärast Teist maailmasõda pidasid algul prantslased, siis ameeriklased verist sõda, et Lõuna-Vietnami ühinemist kommunistliku Põhja-Vietnamiga takistada. Võitis siiski Põhi. Pärast 1976. aastat on maa riigiõiguslikult jälle üks.Pealinna Hanoist sõitsid kohale terved pataljonid kommunistliku partei funktsionääre, et läänelikult dekadentlikuks peetud Saigoni elanikke õigetele kommunismiradadele juhtida ja ümber kasvatada.Igal juhul ei leidnud Saigoni jõe kaldal asuvas linnas rahvasotsialistlik ühetoonilisus laia kõlapinda: kodanikud hoidsid alal oma kosmopoliitilise vaimu, oma meelelaadi ja kalduvuse muretusele.
Ammu on Saigonist saanud Vietnami ``õitsev linn``, suurima majanduskasvuga linn, tähtsaim sadam ja rekordilise turistide juurdekasvuga linn.Turistide lemmikpaik on Rexi hotelli katuseterrass bambuskeppidest puuridega, mis on täis sädistavaid linde, ja rippuvate bonsaiokste valguskettidega. Siin antakse lahkelt soovitusi selle kohta, mida peale koloniaalarhitektuuri veel vaadata tasub. Vaatamisväärsuste hulka kuuluvad süngelt kaunis Glac Lami tempel seitsmeastmelise torniga, tänavakohvikutest ääristatud Don Khoi jalakäijate bulvar ja sõjamuuseum oma vapustavate fotodokumentidega.Hiina kvartal Cholon on linn linnas. 300 aastat on siin elanud eelkõige kaupmehed, kes kauplevad enamvähem kõigega, mis raha sisse toob. Nii oli see kvartal pikka aega (kuri)kuulus oma oopiumiurgaste tõttu, olles samal ajal ka bordelliotsijate magnet. Nende ``tööstusharudega`` ei saa kommunismiaegadel enam raha teenida, küll aga odava juukselõikusega tänavajuukslas, laululindudega, amulettidega ja mehejõu ravimitega.
Lisaks sellele pakub Cholon tosinkond salapärast tao pühamut, millest tuntuim on ilmselt suursugune Taevaliku Naise tempel oma loendamatute värviliste savifiguuride ja ohverdamispaikadega, kus põletatakse paberraha surnud sugulaste jaoks.Linnastressi peletamiseks on Ho Chi Minhi ümbrusel pakkuda palju vaheldusrikast: lõuna poole jääb Vung Tau supluskoht Lõuna-Hiina mere ääres, põhjas on suur Cat Tieni rahvuspark.

Sihtkoha plussid:
+ Suurepärane vaheldus ka juba kogenud reisijatele
+  Suur valik erinevaid kombineeritud puhkusepakette
+  Soodsad ostuvõimalused
+ Sõbralikud vietnamlased
+ Eksootiline köök