Vietnam - hea teada

Reisidokumendid ja riiki sisenemine:
Eesti kodanikul on riiki sisenemiseks vaja viisat, mida saab taotleda Vietnami saatkonnas Helsingis.Vajalikud dokumendid:- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks- ankeet- 1 värviline passifoto (4 x 6 cm või 3,5 x 4,5 cm)Riigilõiv 80 eur, millele Aurinko kaudu viisat vormistades lisandub teenustasu.

Apteek ja arstiabi:
Apteegid on avatud iga päev kl 07:30-21. Arsti saab vajadusel kutsuda hotelli vastuvõtust või meie esindaja kaudu. Tasuda saab sularahas või krediitkaardiga. Hoidke tśekid alles kindlustusfirmale esitamiseks.
Kraanivesi ei ole joodav. Jooge vaid pudelivett ning vältige jääga jooke. Vietnamis võib ette tulla kõhulahtisust. Soovitame kaasa võtta söetabette vm kõhuhädade vastaseid ravimeid.

Liikumisraskustega reisijad:
Saigon ei sobi liikumisraskustega reisijatele. Liiklus on elav, tänavad rahvast täis ning sõidutee ületamine võib olla väga keeruline.

Raha ja krediitkaardid:
Vietnami rahaühik on dong (VND). Orienteeruv kurss: 1 eur = 27 451 VND ja 1 USD= 20 748 VND. Vahetamiseks sobivad eurod ja USA dollarid. Vietnami donge võib Vietnamisse sisse viia. Välja võib viia kuni 5000 VND. Paljudes kohtades saab maksta ka dollarites, kuid vahetusraha antakse tagasi dongides. Mida suurem kupüür, seda parema kursiga raha vahetatakse. Visa, MasterCard ja American Expressiga saab maksta enamikes hotellides ning ka osades kauplustes ning restoranides. Kaardiga saab ka pangaautomaatidest sularaha välja võtta.

Kombestik:
Vietnamis ei ole kombekas vastasugupoolt tervitamisel kätelda ega ka niisama avalikus kohas käest kinni hoida. Naine võib käest kinni hoida naisel ning mees mehel ümber õlgade. Pea on organismi kõige tähtsam koht. Seega ei tohi näiteks laste pead silitada. Istudes ei tohiks jalatald osutada teise inimese suunas. Näpuga näitamist ja kutsumist ei peeta kombekaks. Vietnam on alles noor turismisihtkoht. Seega võib teenindus olla vahel ignorantne ja "sovjetlik".

Turvalisus:
Vietnamis ringi liikumine on suhteliselt turvaline. Rändkaupmehed võivad üsna pealetükkivad olla. Eriti väikestes kohtades võib suurt kasvu valge turist olla hoopis kohalikele vaatamisväärsuse eest ning vahel ei peeta paljuks vaatamisväärsuse ehtsuses veendumiseks teda ka oma käega katsuda. Kohalikud lapsed on väga huvitatud pliiatsitest, maiustustest jm kingitustest.

Jootraha:
Jootrahaga on tavaks tänada hea teeninduse eest teenindajaid, hotelli koristajaid ja pakikandjaid ning ekskursioonidel bussijuhte. Sobiv summa on u. 20 000 VND.

Transport ja liiklus:
Taksoga liiklemine on odav. Erineva hinna ja kvaliteediga taksosid on palju. Paljude taksojuhtide inglise keelest on väga raske aru saada. Soodne on ringi liigelda ka velorikšaga (cykclo). Mõlemal juhul tuleb hinnas enne sõidu alustamist kokku leppida. Sisseistumistasu on u 10 000 VND.
Autorent on suhteliselt kallis, sest Vietnamis rendivad firmad autosid enamasti koos juhiga. Lepitakse kokku ka kindel marsruut ning sõiduaeg. Hind üheks päevaks algab umbes 180 USDst.

Sissesotsud:
Saigonis on palju erinevaid ostuvõimalusi turgudest elektroonikapoodide ja ostukeskusteni. Populaarsemateks sisseostudeks on optikatooted, käsitöö, siiditooted. Rõivad ja kangad on väga soodsad. Väiksemates kauplustes saab ka tingida.  Kauplused on avatud kl  8–21.30, enamik neist ka pühapäeviti. Turud on avatud u kl  6–18.

Ben Thanh Market on elav kauplemispaik Le Loi ja Le Lai tänavate vahel. Hall on avatud iga päev, õhtuti tomub turg. Ka Hiinalinnast leiate üle 3000 kaupleja. Kaubamajad ja ostukeskused asuvad nt Le Duani, Dong Khoi ja Le Loi tänavatel.   Dong Khoi tänavalt leiab palju käsitööd, keraamikat, ehteid, siiditooteid.

Rannad:
Saigoni lähimad rannad asuvad Vung Taus. Katamaraan sõidab sinna u 1,5 t. Mööda maad on teekonna pikkus u 120 km