Tai

Taimaa on tuhande templi ja tuhande naeratuse maa, vabade ja uhkete inimeste maa. Kujult meenutab Tai kuningriik elevandi pead, mille nägu on pööratud Birma poole, kõrvad Laose ja Kambodja poole, aga lont jääb Andamani mere ja Siiamai lahe vahele kuni Malaisia piirini. Kas pole selle võluva maa kirjeldus võluvalt poeetiline? Jumalad on andnud Taimaale kõik - see on lõpmatult mitmekesine kõrgete mägede, puhaste jõgede, läbimatute vihmametsade, eksootiliste loomade ja taimedega maa. Orhideede ja siniste salapäraste sirendavate safiiride maa, kus templite maaliliste katuste nõeljad tornid tungivad põhjatusse sinisesse taevasse, aga päike on imeline ja erakordselt ere. Teid ootab ees kohtumine ebatavalise kuningriigi, igavese suve ja sooja ookeaniga, kus võib unustada kõik oma mured. Sõitke siia ja te tunnete, et olete oodatud.

Majutus
Tai turismi-ja spordi ministeerium liigitab hotelle, määrates neile tärnid. See liigitamine ei ole kohustuslik - ainult väike osa hotelle Tais on ametlikult hinnatud - kinnitatud kategooriaga eespool nimetatud ministeeriumi poolt. Sageli ametliku hinnanguta hotellid teevad seda ise, mida ei saa käsitleda ametlikuna ja see võib mõnikord erineda reisikorraldaja arvamusest.
Hotellide valik Tais on väga lai. Alates tagasihoidlikust tuult läbilaskvast puhkemajast rannas kuni kõrgeimal tasemel hotellideni kõige populaarsemates turismipiirkondades. Hotellide arhitektuur, nende territoorium ja teenuste rikkus sõltub kõik kuurordist, kus nad asuvad.
Hotellid Pattayas ja Bangkokis on tavaliselt mitmekorruselised ehitised. Välibasseinid mitmekorruselistes hotellides on ehitatud ühele nende korrustest. Pattaya ja Bangkoki hotellid ei saa kiidelda oma avara territooriumiga, kuid nende ülemistelt korrustelt avanevad maagilised vaated.
Hoopis teistsugune olukord on Tai saarte hotellides. Phuketil domineerivad madalad hotellid ja nad on väga sarnased Euroopa hotellidega oma varustuse ja sisekujunduse standardite poolest. Nende territooriumid on hubased, hoolitsetud ja rikkalikult haljastatud.
    

Reisimise nõuanded

Kliima:
Tais on troopiline kliima. Tailased ise naljatavad, et Tais on 2 aastaaega: kuum ja veelgi kuumem. Tegelikkuses aasta jaotatakse kolmeks: kuum ja kuiv veebruarist maini (keskmine temperatuur 34C ja 75% niiskust), vihmaaeg koos vahelduva päikese paistega juunist oktoobrini (keskmine ööpäevane temperatuur 29C ja 87 % niiskust) ning külm hooaeg novembrist veebruarini (keskmine ööpäevane temperatuur 32C). Merevesi on aastaringselt 28 kraadi.

Lahtiolekuaeg:
Tai on tuntud oma pika tööaja poolest, mõned kohad on avatud isegi pool päeva laupäeviti. Siiski riigipühadel on kõik kohad suletud. Aprillikuu esimeses pooles on riigipühad eriti tavalised - tähistatakse uut aastat ja teisi festivale. Pangad on avatud 8:30 kuni 15:30, puhkepäevad on – laupäev, pühapäev ja riiklikud pühad. Valuutavahetuspunktid on avatud tavaliselt kella 9:00 kuni 22:00 iga päev. Samas kõige parem on vahetada raha sularahaautomaatides - neid leidub paljudes kohtades. Enamus hotellides ja restoranides saab maksta krediitkaardiga.

Jootraha:
Tais tavaliselt ei oodata jootraha, aga nad jätavad omale tagastusraha, kui see on kuni 10 bahti. Hotellides või muudes vaatamisväärsuse kohtades on tavaliselt jootraha arvele lisatud (ca 10 protsenti).

Transport:
Transpordisüsteem Tais on üsna kaootiline, seega reisides olge valmis seiklusteks. Need, kes soovivad rohkem näha, minge bussi või rongiga, samuti veetranspordiga. Linnades nagu Bangkok, tasub proovida kolmerattalisi taksosid - "tuk tuk". Taksodes peaks püüdma hinda kaubelda.

Keelud:
Tai austab ja armastab sügavalt oma kuninglikku perekonda, seega on soovitatav mitte mainida midagi negatiivset monarhi kohta. Kõige hullem solvang tailaste vastu on kuningat kujutavate pangatähtede hävitamine.

Suveniirid:
Tailased on väga uhked oma värvilise keraamika ja käsitsi valmistatud Buddha kujukeste üle. Samuti tasub otsida kangaid - Tais võib leida väga kõrge kvaliteediga siidist ja puuvillast kangast.

Tunneta Taimaad
Külastage kohalikke turge ja maitske kohalikke toite. Avage oma silmad ja usaldage oma nina - laske vürtsikal Tai maitsel teid leida. Lubage endale nautida Tai uskumatult valgeid randu mõnel Tai saarel. Ärge jätke võimalust kasutamata näha Taid elevandi seljast või külastada elevandi muuseumi. Võrrelge Taid Kambodžaga - reisikorraduse kohalt võtke ühendust turismiinfokeskustega. Külastage budistlikku templit. Katke oma õlad ja laskuge vaiksesse meditatsiooni.