Top 10 edetabel: taskuvaraste lemmiklinnad

Maailma suurima reisportaali Tripadvisor andmetel satuvad reisijad kõige sagedamini taskuvarguste ohvriks Euroopas. Allikaks olev nimekiri taskuvaraste lemmiklinnadest pole kõige värskem, kuid paljud Tripadvisori nimekirja mahtunud linnad on pisivarguste poolest kurikuulsad olnud juba aastakümneid ja teiste allikate koostatud analoogsed nimekirjad on alltooduga küllaltki kattuvad.

1. Barcelona, Hispaania
Taskuvargustest on Barcelonas on saanud üldlevinud ja aktsepteeritud spordiala. Las Ramblas, kuulus jalakäiate tänav, mis on täis elu täis nii päeval kui öösel, on täis vargaid ja skämmereid. Barcelonas tasub silm rahakotil tähelepanelikult peal hoida Plaza Catalunya, linna ajaloolise kvartali Barrio Gotico, Mercat Santa Caterina ja Picasso muuseumi kandis. Loe lisaks sellest teemast.

2. Rooma, Itaalia
Kuigi Igavene Linn pakub turistile lõpmatult ajalugu, võib Roomas tuhandete turistide hulgas rahakott või kaamera kergelt oma teed rännata. Žiletiga rihmade läbilõikamine või tõmblukuga kottide avamine võib käia uskumatult kärmelt.

3. Praha, Tšehhi Vabariik
Tuhanded turistid, kes imetlevad kuulsat Karli silda, on pikanäpumeestele tõeline maiuspala. Enne, kui imetleda vaateid Vltava jõele ja Praha kindusele, tasub kontrollida, et raha ja väärtuslikumad asjad on kindlas kohas.

4. Madriid, Hispaania
El Rastro kirbuturg ja Madriidi metroo on kohad, mis võivad selle ilusa linna külastusele halva maitse jätta. Muuseumide (ja neid on Madriidis palju) ümbruses tasub samuti tähelepanlik olla.

5. Pariis, Prantsusmaa
Pole vist vaja öelda, mis koht Pariisis turiste kõige rohkem ligi tõmbab. Lisaks Eiffeli torni ümbrusele tegutseb palju taskuvargaid ka Pariisi metroos.

6. Firenze, Itaalia
Mitte kõik pole selles ajaloost ja kunstist kubisevas linnas Michelangelod. Lisaks kunstile jagub Firenzes tähelepanu ka turistide rahakottidele.

7. Buenos Aires, Argentina
Buenos Airesel on, mida pakkuda. Tasub siiski natuke ettevaatlik olla, kui kohalikud hakkavad liialt “sõbralikult” turistile oma abi pakkuma.

8. Amsterdam, Holland
Turistidele meeldib Amsterdami mõnus ja rahulik atmosfäär. Kuid sellest lõikavad kasu ka sealsed pikanäpumehed.

9. Ateena, Kreeka
Pole vahet, kas imetled Ateena Akropolis parasjagu Parthenoni või midagi muud, hoia oma asjadel siiski silm peal.

10. Hanoi, Vietnam
Linna koloniaalarhitektuur ja 600 templit on kahtlemata unikaalne tõmbenumber, kuid ühtlasi ka koht, kus tasub jälgida, mis sinu ümber toimub.

Kõik eelnev ei tähenda siiski seda, et turismimagnetid ja suurlinnad oleks tingimata ohtlikud.
Paranoiliseks pole mõtet minna, kuid mõnda asja tasub silmas pidada küll:

1. Ära pane raha või rahakotti pükste tahataskusse. See on kõige lihtsam sihtmärk ja ausalt, sa ilmselt ei saa arugi, kuidas ja kunas raha ära võeti.
2. Rahvamassi sees tasub alati olla tähelepanelik. See on taskuvargale parim võimalus.
3. Kohati on lihtsalt uskumatu, kui naiivselt ja hooletult oma asju hoitakse. Naisterahvas suurlinnas (või tegelikult, kus iganes) lahtise käekotiga, kust paistab midagi väärtuslikku, on varastele nagu meepurk.
4. Taskuvargad töötavad sageli gruppides. Ka ohutuna näivad inimesed nagu lapsed, tüdrukud või vanurid võivad olla osa skeemist.
5. Ära hoia kogu raha ühes kohas.
6. Varastamine ei tähenda tingimata seda, et rahavargus leiab aset kohe. Pole ebatavaline, kui pahaaimamatut turisti nööritakse mitu korda järjest – kõigepealt näidatakse mõnda kohalikku kohta, kus asjad on võrreldes turistilõksudega “palju odavamad” ja seejärel usalduse tekkimisel lahkutakse külalise raha ja/või mõne muu väärtusliku asjaga.

Vargustest ja röövimistest teistele teadaandmiseks on loodud lausa veebileht Robberymaps.com. Enne reisi suurlinnadesse tasub tutvumist. Kuid veelkord, küsimus pole mitte niivõrd ühe või teise koha ohtlikkuses, vaid selles, et elementaarseid ettevaatusabinõusid kas ei teata või potentsiaalseid ohte ei teadvustata.

Allikas: Trip.ee